Details
Al op jonge leeftijd begon Evert van de Veen met het volgen van orgellessen. Na lessen te hebben gevolgd bij zijn oom Evert van de Kamp en bij organist John Propitius, volgde een orgelstudie aan het Utrechts Conservatorium. Aan het conservatorium studeerde hij het hoofdvak orgel bij Theo Teunissen. Na zijn studie begon Evert als orgeldocent in de regio Voorthuizen.
De in Voorthuizen woonachtige organist geeft jaarlijks vele concerten in Nederland. Om de concertprogramma’s die hij ten gehore brengt zo afwisselend mogelijk te houden en om de kwaliteit van zijn spel te verbeteren studeert Evert steeds weer op nieuwe composities. In februari 2020 vierde hij zijn 40-jarig organisten jubileum in de Gereformeerde kerk met een jubileumavond die door 750 mensen werd bezocht.
Hij gaf concerten in Duitsland, Oostenrijk, België, Engeland, Hongarije en Australië. Onlangs gaf hij opnieuw een concerten in West-Australië, samen met de panfluitiste Henriëtte Doornenbal.
Evert van de Veen is een veel gevraagd koorbegeleider. Evert is ook kerkorganist (“het mooiste aspect van mijn vak”). Hij speelt de zondagse erediensten in de Gereformeerde kerk van Voorthuizen, de Dorpskerk van Beekbergen en de Hervormde kerk (PKN) te Putten.
Naast organist is Evert ook werkzaam als koordirigent. Op dit moment geeft hij leiding aan koren te Ederveen, Putten, Lunteren en Zwartebroek. Tevens werkte hij mee aan radio en t.v. uitzendingen. In samenwerking met de Evangelisatie gastencommissie van de Gereformeerde kerk in Garderen organiseert hij al jarenlang de muzikale invulling van de jaarlijkse zomerzangavonden. Ook werkt hij jaarlijks op vrijwillige basis mee aan de Johannes de Heer zangavond en de mannenzangavond in de Gereformeerde kerk te Voorthuizen.
Er is een aantal solo-orgel CD’s van hem verschenen waarop hij te beluisteren is op orgels van Nederland, België, Duitsland en Frankrijk.
Tevens zijn er verschillende bundels met koraalbewerkingen voor orgel van zijn hand verschenen.